Nie masz co robić to zainteresuj się blogowaniem

Jak zareklamować nowego bloga?
Nie jest to prosta sprawa. W sieci co chwilę ukazują się nowe blogi internetowe. Nie sporo z nich przetrwa dłużej niż rok.

Dlaczego? To wina samych blogerów, szybko tracą zapał do pisania. Chcą osiągnąć nieomalże natychmiastowy sukces… A to tak nie działa…
 
Zanim założymy własnego bloga online zastanówmy się o czym pragniemy pisać. Może to być blog z ciekawostkami, blog o modzie, ogrodnictwie, kuchni, majsterkowaniu. Liczba tematów jest praktycznie nieograniczona.Wszystko uzależniony jest od tego co nas interesuje i co jest naszą pasją. Oczywiście niektóre tematy są bardziej chwytliwe niż inne, niemniej jednak to nie powinno być dla blogera decydującym kryterium. Zdecydowanie dużo lepiej wybrać niszowy temat, który nas interesuje niż iść za tłumem. Będziemy posiadać mniejszą liczbę odsłon, niemniej jednak nasi czytelnicy będą regularnie zaglądać na naszego bloga.
 
Pisz, pisz i pracuj…
Po drugie pisz regularnie. Jeden wpis na miesiąc wiosny nie czyni. Promocja bloga wymaga sporego nakładu czasu. Powinieneś pisać i  regularnie zamieszczać nowe posty. Na początku im częściej tym całkiem dobrze. Dopiero blogerzy z doświadczeniem mogą pozwolić sobie na rzadszą aktywność. Pamiętaj rywalizacja nie śpi, o ile zaniedbasz bloga internetowego twoi czytelnicy odejdą do konkurencji.
Boisz się, że twoje wpisy będą niedoskonałe? Każdy bloger jakoś zaczynał. Nikt zaraz nie został mistrzem pióra, a raczej klawiatury… Na szczęście do każdego wpisu na blogu internetowym możesz wrócić i go poprawić.
Promocja od czego zacząć?
Sposobów na rozpowszechnienie bloga internetowego jest bardzo wiele. Każdy szanujący się bloger ma swój fanpage. Warto także zamieszczać wpisy gościnne na innych blogach. Dzięki temu przyciągniemy nowych czytelników. Udzielasz się na jakimś forum? To bardzo dobrze. Zamieść link do swojego bloga internetowego w stopce. 
Masz pierwszych czytelników? Super. Masz na blogu pierwsze komentarze? Jeszcze całkiem dobrze, nawet o ile oceny twojej pisaniny nie są zbyt pochlebne. To motywacja do wytężonej pracy. W każdym momencie odpisuj na komentarze. Dzięki temu twoi czytelnicy poczują się zauważeni i zostaną na dłużej.
Dodatkowe informacje: nototen.blog.pl.
Więcej informacji na stronie: http://finanseibiznes.wordpress.com.

Leave a Reply