Jak szybko wypromować swoją stronę?

Każdego dnia z wyszukiwarki Google korzysta ponad 90 procent użytkowników globalnej sieci na całkowitym świecie. Darzą oni tę firmę tak dużym zaufaniem, że najchętniej odwiedzają tylko strony, znajdujące się na najwyższych pozycjach jej listy rezultatów poszukiwania. Dlatego tak istotne jest, żeby i nasza strona firmowa znalazła się w tym miejscu, a pomoże w tym jej pozycjonowanie.

Z roku na rok jest to coraz popularniejsza usługa i zanim się na nią zdecydujemy, polecam poznać, co składa się na ten wieloetapowy proces.
Z racji, że nie jest to łatwe zadanie, to najczęściej zlecamy je specjalistom w tej kategorii i pierwszą rzeczą, jaką się zajmą, będzie tzw. audyt SEO. Przeanalizują całą strukturę danej strony, z uwagą sprawdzając wszystkie tworzące ją elementy, w tym między innymi zamieszczone informacji i implementację do nich słów priorytetowych. Skontrolują również, czy są one zgodne ze wszystkimi bieżącymi wymogami Wyszukiwarkę, co ma największy wpływ na uzyskiwaną pozycję. Taki audyt daje możliwość zaplanować dalsze funkcjonowania, stanowiąc wstęp do skutecznego pozycjonowania skontrolowanej witryny. Następnym etapem, korzystającym na 100 procent z wyników audytu, jest przygotowanie wysokiej jakości informacji należycie nasyconych z uwagą dobranymi słowami i frazami kluczowymi. Dzięki nim dana strona stanie się wartościowa z punktu widzenia wyszukiwarki, przyciągając także wielu zainteresowanych użytkowników, co korzystnie wpłynie na budowanie wizerunku firmy i oferowanych przez nią towarów. Proces pozycjonowania obejmuje także sprawdzenie takich jej elementów jak kod źródłowy czy użyta grafika lub zdjęcia. Ten 1-wszy powinien w każdym momencie być wolny od jakichkolwiek błędów niekorzystnie wpływających na użyteczność, grafikę zaś właściwie jest skompresować, z całą pewnością bez utraty jej jakości. Koniecznie powinno się zastąpić pamięciożerne formaty takie jak BMP czy JPEG bardziej oszczędnym formatem PNG, powszechnie stosowanym w projektowaniu stron. Najważniejszą zaleta takiego rozwiązania jest szybsze ładowanie się witryny, co posiada szczególne znaczenie w przypadku korzystania z coraz popularniejszych urządzeń mobilnych, które używamy do przeglądania zasobów internetu.
Zobacz także: pozycjonowanie Częstochowa.

Leave a Reply